Edit Content

info@tairo.ir

راه ارتباط با ما

 فرانکفورت آلمان

فرانکفورت آلمان

فرانکفورت(frankfurt)، از شهرهای ایالت هسن و پنجمین شهر بزرگ آلمان است که مرکز مالی اصلی این کشور نیز محسوب می‌شود. این شهر در دو طرف رودخانه ماین در جنوب شرقی رشته کوه تاونوس قرار دارد. فرانکفورت شهر بسیار مدرن با آسمان خراش‌های زیاد و موقعیت‌های شغلی فراوان است. این شهر در آلمان به عنوان یکی از شهرهای مهاجرپذیر شناخته شده است.

یکی از دلایل عمده انتخاب فرانکفورت برای زندگی، اقتصاد پررونق این شهر است؛ به گونه‌ای که اگر به این شهر فکر کنید بانک‌ها و بورس اوراق بهادار، جزو اولین مواردی است که به ذهنتان می‌رسد. این شهر به عنوان شهر نمایشگاه‌ها و بانک‌ها شناخته می­‌شود.

چنانچه قصد دارید به این شهر بروید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب همه چیز از اقتصاد و هزینه‌های زندگی گرفته تا حتی برترین دانشگاه‌های فرانکفورت آلمان بررسی شده‌اند.

اطلاعات شهر فرانکفورت
پرچم پرچم فرانکفورت
جمعیت 760,000 نفر
مساحت 248.31 km
شهردار پیتر فلدمن (Peter Feldmann)
واحد پول یورو (€)
زبان رسمی آلمانی
دین غالب مسیحیت
بهترین فصل سفر ژوئن تا آگوست
دیدنی‌ها و تفریحات مراکز خرید، چشمه‌های آب معدنی، رستوران
بهترین جا برای اقامت منطقه Zentrum-Altstadt
منطقه Innenstadt (منطقه مالی فرانکفورت)
منطقه Bahnhofsviertel (از نظر قرارگیری ایستگاه مرکزی قطار فرانکفورت)
منطقه گوتلوتویرتل
کد تلفن 4969+

آب و هوای فرانکفورت

شهر فرانکفورت آلمان به لحاظ آب و هوا، کاملاً متغیر و می‌توان گفت چهار فصل است. در این شهر هوای تابستان‌ها خوب و مطلوب بوده و زمستان‌های سرد با وزش شدید باد دارد. معمولاً تمام طول سال در فرانکفورت آسمان نیمه ابری است.

دمای هوای فرانکفورت در تمام سال از 1- تا 25 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به ندرت از 8- درجه کمتر یا از 31 درجه سانتیگراد بالاتر می‌رود. بر اساس برآورد آب و هوایی و امتیازات گردشگران، بهترین زمان سال برای رفتن به فرانکفورت، از اواسط ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

زندگی در فرانکفورت

فرانکفورت آلمان یکی از شهرهای برتر برای زندگی و تجارت در این کشور است. این شهر با امکانات ارتباطی برای سفر، امنیت بالا و همچنین سیستم درمانی و بهداشتی پیشرفته، مکان خوبی برای زندگی است. فرانکفورت شهر تضادها است. این شهر محل زندگی بانکداران ثروتمند، دانشجویان بین المللی و مهاجرانی است که به دنبال موقعیت‌های شغلی عالی، به این شهر آمده‌اند. البته جمعیت عمده فرانکفورت آلمان را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهد.

جذابیت‌های تاریخی و فرهنگی این شهر، سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. حضور آسمان خراش‌های بسیار مدرن در کنار بافت تاریخی و سنتی شهر، از جمله زیبایی‌های قابل توجه درباره فرانکفورت آلمان است. فرانکفورت در آلمان پذیرای اقدام و ملیت‌های متنوعی بوده و بالاترین درصد خارجی‌ها را در این کشور دارد. این شهر همچنین محل قرارگیری چندین موزه‌، سالن تئاترها و یک سالن اپرا در سطح جهانی است. گوته، یکی از معروف‌ترین نویسندگان دنیا، به همراه خانواده خود در فرانکفورت زندگی می‌کرد.

‌هزینه زندگی در فرانکفورت

فرانکفورت مطمئناً یکی از گران‌ترین شهرهای آلمان برای زندگی است و پس از مونیخ، در رتبه دوم قرار دارد. به طور کلی، هزینه‌های ماهانه زندگی یک خانواده چهار نفره بدون احتساب هزینه اجاره مسکن، حدود 3,211.44 یورو است. این مبلغ برای یک فرد مجرد، حدوداً 951.66 یورو می‌شود. برخی از هزینه‌های اساسی زندگی در فرانکفورت آلمان را در جدول زیر می‌بینید.

انواع مخارج هزینه (یورو)
مواد غذایی مورد نیاز یک هفته 30 – 50
یک وعده غذا در رستوران 25 – 35
اینترنت ماهانه به ازای هر 100 الی 500 مگابایت 30 – 50
حمل و نقل 90 – 100
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1,090
خدمات اولیه خانه (آب، برق، سرمایش، گرمایش) به صورت ماهیانه 327.79

بیمه در فرانکفورت

سیستم بهداشت و درمان پیشرفته، یکی از مزایای اصلی درباره آلمان است. این مسئله نه فقط به خاطر متخصصان و بیمارستان‌های عالی، بلکه به دلیل وجود بیمه سلامت عمومی برای تمام مشاغل است. نمی‌توان هزینه دقیق بیمه در این شهر را گفت زیرا به میزان درآمد و شغل فرد بستگی دارد. هزینه بیمه به طور خودکار از درآمد ناخالص ماهانه شما کسر می‌شود.

وضعیت امنیت در فرانکفورت

فرانکفورت آلمان یکی از شهرهای نسبتاً امن این کشور است. شاخص جرم و جنایت برای فرانکفورت 40.95 است که در مقایسه با شهری مانند برلین (41.07)، بهتر است. این شهر به لحاظ امنیت دارای امتیاز 58.93 است. برخی افراد و گردشگران، فرانکفورت را به نسبت کل کشور آلمان کمتر ایمن می‌دانند. اما در واقع این شهر یکی از شهرهای امن در یکی از کشورهای دنیا با بالاترین میزان امنیت است.

اقتصاد و موقعیت فرانکفورت

طبیعتاً اقتصاد آلمان و رونق آن، به خوبی روی قوت اقتصاد فرانکفورت نیز تأثیر گذاشته است. اقتصاد فرانکفورت، با 43000 شرکت و کسب و کار فعال و متنوع در حیطه صنعت، بخش‌های مالی و بیمه، لجستیک، صنعت خلاق، فناوری اطلاعات و مخابرات، یکی از برجسته‌ترین اقتصادهای دنیا است. این تنوع و پتانسیل توسعه که در فرانکفورت آلمان قابل توجه است، از نقاط قوت اصلی موقعیت اقتصادی و دلیل قابل اعتمادی برای ثبات در مواقع بحرانی است.

تحصیل در فرانکفورت

فرانکفورت یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان خارج از کشور در آلمان است و دلیل آن نیز ساده است؛ هیچ شهر آلمانی دیگری چنین دسترسی بین المللی ندارد. این شهر دارای سه مرکز آموزش عالی است که در در رتبه‌های برتر قراردارند و دانشجویان مهاجر بسیاری در این دانشگاه­ها در حال تحصیل هستند. فرانکفورت در آلمان به طور کلی، مکانی دلپذیر برای تحصیل است و اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، این شهر انتخابی مناسب برای شما است.

دانشگاه‌های فرانکفورت آلمان

فرانکفورت سه دانشگاه اصلی دارد که هر سه آن‌ها به لحاظ شاخص‌های جهانی، در رتبه‌های برتر قرار می‌گیرند. همه این دانشگاه‌ها به بخش مالی کشور، آموزش فارغ التحصیلان مدیریت، متخصصان فناوری اطلاعات و اقتصاددانان خدمت می‌کنند.

دانشگاه‌های اصلی فرانکفورت آلمان و رتبه‌های آن‌ها در سطح جهانی را در جدول زیر می‌بینید:

دانشگاه رتبه بتدی
دانشگاه یوهان ولفانگ گوته (Johann Wolfgang Goethe University ) رتبه QS در آلمان: 30
رتبه QS در جهان: 301
دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت (Frankfurt University of Applied Sciences) رتبه 151 رتبه بندی وبومتریک در بین دانشگاه‌های آلمان
رتبه 1 آموزش دیجیتال در آلمان

دیدنی‌ها و فستیوال‌های فرانکفورت

شهر فرانکفورت دارای جاذبه‌های شگفت انگیز گردشگری زیادی است که می‌توان تاریخ و فرهنگ غنی این شهر را در آن مشاهده کرد. از جمله مکان‌های دیدنی معروف این شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بنای رومربرگ (Der Römerberg) در میدان مرکزی شهر
  • رودخانه مین یا ماین (Der Main)
  • کلیسای جامع سنت بارتولومئو (Dom St. Bartholomäus)
  • کلیسای سنت پل (Paulskirche)
  • خانه اپرای قدیمی (Alte Oper)
  • بنای “Hauptwache”

یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین جشن‌های ملی این شهر، جشنواره سرامیک (Festival of Ceramics (Dippemess)) است که دو بار در سال، در عید پاک و در نیمه دوم سپتامبر در فرانکفورت آلمان برگزار می‌شود.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *