Edit Content

info@tairo.ir

راه ارتباط با ما

 قوانین خواندنی جالب کشور آلمان

قوانین خواندنی جالب کشور آلمان

سال های زیادی است که اکثر مردم تصمیم می گیرند تا کشور خود را ترک و به کشور آلمان مهاجرت کنند تا ادامه زندگی خود را انجا بگذرانند.  می توان گفت آلمان هم جزو بهترین کشور می باشد و همچین جز پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا در بسیاری از جهات شناخته شده است.

قوانین کشور آلمان

  • اتوبان های آلمان از صد در صد ، 65% آن محدودیت سرعت نیز ندارند. ولی در نظر داشته باشیم سالیانه محدود نیز می شوند. با این که سرعت بالا قانونی است اما عقلانی نمی باشد. در آلمان تابلوهایی با رنگ آبی و مربعی شکل که با رنگ سفید عدد 130 روی ان ها نوشته شده است به این معناست که بالاترین سرعت در اتوبان نیز می باشد.
  • این اجازه را دارید تا در کنار تحصیل نیز، کار هم داشته باشید. دانشجویان دانشگاه های آلمان می توانند مقداری از احتیاجات هزینه زندگی خود را از طریق کار در حین تحصیل برآورد کنند. حداقل دستمزد را ساعتی 9.35 یورو و حتی در بعضی از شهرها 10 یورو می باشد.
  • در آلمان اگر زندانی تلاش کند که از زندان فرار کند هیچ مجازاتی برای او وجود ندارد چون آلمانی ها آزادی را حق و غریزه اصلی انسان میدانند که برایش تلاش می کنند.

قوانین عجیبی که در آلمان وجود دارد :

غیرقانونی بودن سوخت در اتوبان

اول باید به این نکته اشاره کرد که کسی که راننده است باید قوانین را رعایت کرده باشد. زیرا یکی از شرایط برای شغل رانندگی این است که اطمینان کافی داشته باشد که باک بنزین خود را همیشه چک کند زیرا در زمان رانندگی توقف کردن در اتوبان ممنوع و جریمه سنگین به همراه دارد.

کار در دفتر کار بدون پنجره ممنوع است

اگر در آلمان مشاهده کنید هیچ دفتر کاری نیز بدون پنجره نمی باشد زیرا در قانون کشور آمده است که دفتر کار باید در دمای متوسط و به میزان کافی از هوا پخش شوند که ممکن است با تهویه مطبوع نیز انجام گیرد.

 

نواختن پیانو در نیمه شب جرم محسوب می شود

آلمانی ها سکوت را می پسندند حتی اگه لازم به اجرای قوانین باشند. به عنوان نمونه ، دادگاه عالی دادگستری فدرال بیانیه صادر کرده است که نواختن پیانو در آپارتمان های اجاره ای تنها ساعت 8 تا 12 و 14 تا 20 می باشد.

آویختن لباس در روز یکشنبه

یک قانون دیگر در آلمان وجود دارد که آویختن لباس در روز یکشنبه نیز غیرقانونی می باشد. در قراردادهای اجاره مسکونی یا آیین نامه این قانون موجود می باشد ولی این را هم ذکر کنیم که در هیچ جای قانون ملی در این مورد ذکر نگردیده است.

اولین بیت سرود ملی

ترانه ملی آلمان به نام Lied der Deutschen است. از آن زمان ها تحت حکومت نازی ها، تنها بیت اول خوانده می شد که با جمله “آلمان، آلمان بالاتر از همه چیز” آغاز می شد. اما بعد از جنگ جهانی دوم این موزیک به دلایلی مشخص به وسیله متفقین به طور موقت غیرفعال گردید. در آلمان مدرن قانونی برای خواندن یا نخواندن آن وضع نشد اما خواندن آن در ملاعام عرف نمی باشد و با افراد برخورد می گردد.

در ساعات ناهار صدا ایجاد صدا ممنوع می باشد

قانونی در ایالات خاص فدرال وجود دارد که در زمان های قدیم نیز در این باره قوانین و مقرراتی وجود داشت که به مرور زمان لغو می گردید. در صوتی که در هیچ جای دنیا نیز قانونی بر تنظیم صدا و ساکت بودن وجود ندارد.  لازم به ذکر است که در آلمان در قراردادهای خانه های آپارتمانی رعایت سکوت از ساعت 13 تا 15 نیز ملزوم به اجرا است.

پرداختن بابت کلمه “تو”

شاید به نظرتان عجیب بیاید ولی در زبان آلمانی کلمات “DU”  و “Sie”  وجود دارد که اگر در برابر پلیس از کلمه “DU” به معنای “تو” استفاده کنید به مبلغ 60 یوورو باید جریمه پرداخت کنید. ب عنوان مثال اگر کلمه “احمق” استفاده شود در روز بین 15 تا 30 یورو هزینه دارد. که بستگی به میزان درامد دارد، هر چقدر بیشتر مبلغ بیشتری به عنوان جریمه باید پرداخت گردد.

صرفه جویی از ویژگی های آلمانی ها

  • صرفه جویی آلمانی در دنیا نیز مشهود است، به این صورت که اولین کسانی که ساعت تابستانی خود را به نیت صرفه جویی در زمان و انرژی تعیین کردند، آلمانی ها بودند.
  • نگهداری از محیط زیست در آلمان بسیار اهمیت دارد بنابراین تصمیم گرفته شد تا انرژی تجدیدپذیر را جایگزین انرژی هسته ای کنند زیرا این حرکت نوعی صرفه جویی در انرژی است.

وقت شناسی در آلمان

وقت شناسی در آلمان حرف اول را می زند که اگر رعایت نشود ممکن است از اتوبوس یا قطار جا بمانید همچنین در قرار های کاری اگر به موقع در محل حاضر نگردید طرف مقابل محل قرار را ترک می کند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *