Edit Content

info@tairo.ir

راه ارتباط با ما

 ویزای خوداشتغالی کبک

ویزای خوداشتغالی کبک

ویزای خود اشتغالی کبک، یکی از روش‌های دریافت اقامت دائم کشور کانادا است. این روش مناسب افرادی است که توانایی راه‌اندازی یک کسب‌وکار مستقل در کانادا را دارند. به‌طور کلی استان کبک در بازه زمانی 1 نوامبر 2021 تا 31 دسامبر 2022، 50 درخواست را تحت برنامه خود اشتغالی کبک پذیرفته است. در این مطلب قصد داریم برنامه خود اشتغالی کبک را معرفی کرده و شرایط، مراحل و نکات کلی مربوط به آن را بررسی کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

معرفی برنامه خوداشتغالی کبک

اگر تجربه و توانایی مالی راه‌اندازی کسب‌وکار و ایجاد مشاغل مستقل را دارید، می‌توانید برای اقدام به کانادا، از برنامه خود اشتغالی کبک استفاده کنید. این برنامه امکان دریافت اقامت دائم کانادا را برای افراد واجد شرایط فراهم می‌کند.

برای اقدام از این مسیر لازم است یک بیزنس مستقل در استان کبک راه‌اندازی کنید. بر اساس اعلام دولت کبک، کسب‌وکار ایجاد شده علاوه بر برآورده کردن حداقل الزامات اعلام شده، باید به خوبی سازماندهی شود و تمامی ابزار و تجهیزات موردنیاز برای کار را فراهم کند. همچنین این کسب‌وکار جدید باید دارای حداکثر راندمان کاری بوده و برای استان کبک سودآور باشد.

مشابه تمام مسیرهای مهاجرت به کبک، در این برنامه هم به متقاضیان اجازه داده می‌شود برای گواهی انتخاب کبک (Certificate de Selection du Quebec) یا CSQ درخواست دهند. پس از دریافت CSQ، شخص متقاضی می‌تواند درخواست رسمی اقامت دائم کانادا را ارسال کند.

مراحل اخذ ویزای خوداشتغالی کبک

برای اخذ ویزای خود اشتغالی کبک و درخواست اقامت دائم کانادا تحت این برنامه، باید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: تهیه و تکمیل فرم‌ها و مدارک موردنیاز

جهت جلوگیری از طولانی شدن زمان پردازش درخواست، لازم است در ابتدای کار مدارک و فرم‌های موردنیاز را به‌صورت کامل آماده کنید. فرم‌های موردنیاز این برنامه عبارت‌اند از:

 • فرم درخواست اقامت دائم
 • سند نریتیو (Narrative) یا گزارش مالی: برای استفاده از این برنامه لازم است یک گزارش مالی به درخواست خود اضافه کنید. برای نگارش این سند باید از راهنمای مربوط به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و نیروی کار خوداشتغال استفاده کنید. همچنین اگر همسرتان به حداقل سرمایه خالص موردنیاز در برنامه کمک می‌کند، باید این سند را ضمیمه کند.
 • اظهارنامه از سوی فردی که در کبک به‌صورت قانونی کار می‌کند (مخصوص افرادی که قصد راه‌اندازی یک بیزنس مستقل در کبک را دارند)
 • اظهارنامه توسط یک پزشک آموزش دیده در خارج از کانادا و ایالات متحده (مخصوص افرادی که قصد دارند به‌عنوان پزشک عمومی، پزشک متخصص و یا پزشک خانواده در کبک کار کنند)
 • اظهارنامه یک معلم دوره پیش دبستانی، دبستان یا دبیرستان (مخصوص افرادی که قصد دارند به‌عنون معلم مهد کودک و یا معلم دبستان یا راهنمایی در کبک کار کنند)

مرحله دوم: پرداخت هزینه بررسی درخواست

اگر متقاضی درخواست اقامت دائم کانادا و زندگی در استان کبک هستید، باید به‌صورت کامل هزینه‌های بررسی درخواست را پرداخت کنید. این هزینه‌ برای متقاضی اصلی 1142 دلار و برای همسر و یا هر یک از فرزندان وابسته 181 دلار کانادا است.

مرحله سوم: ارسال پستی درخواست

در نهایت باید درخواست تکمیل شده خود را از طریق پست در یک پاکت به اداره مربوطه کبک ارسال کنید. این پاکت باید شامل فرم‌های مربوطه و فیش پرداخت هزینه‌ها باید.

امتیازبندی ویزای خوداشتغالی کبک

در فرایند پردازش درخواست از طریق برنامه خود اشتغالی کبک، اطلاعات و مدارک متقاضیان توسط اداره بررسی می‌شود و به آن‌ها امتیاز داده می‌شود. معیارهای امتیازبندی ویزای خود اشتغالی کبک عبارت‌اند از:

 • سن
 • سطح تحصیلات
 • مهارت زبان (انگلیسی و فرانسه)
 • تعداد سفرهای متقاضی به کبک
 • حضور اعضای خانواده در کبک
 • توانایی استقلال مالی
 • ویژگی‌های همسر

مروری بر تفاوت‌های خوداشتغالی کانادا و خوداشتغالی کبک

یکی از مهمترین تفاوت‌های برنامه خوداشتغالی فدرال کانادا با خوداشتغالی کبک سابقه‌کار داشتن در حوزه‌های فرهنگی یا ورزشی است. درواقع برای شرکت در برنامه خوداشتغالی کانادا، لازم است که از طریق دو راه زیر اقدام کنید:

 • ویزای هنرمندان کانادا
 • ویزای ورزشکاران کانادا

در مقابل برای شرکت در برنامه خوداشتغالی کبک، در تمامی مشاغل می‌توانید سابقه کار داشته باشید. اما تفاوت‌های این دو برنامه به همین مورد ختم نمی‌شود. موارد زیر جزو دیگر تفاوت‌های دو برنامه خوداشتغالی فدرال کانادا و کبک هستند:

 

 
خوداشتغالی فدرال کانادا خوداشتغالی کبک
عدم نیاز به ارائه حداقل مبلغ سرمایه در خوداشتغالی کانادا نیاز به ارائه حداقل مبلغ سرمایه 50 هزار دلاری
عدم نیاز به ارائه دارایی خالص نیاز به ارائه دارایی خالص 100 هزار دلاری
عدم نیاز به امتیاز دارایی خالص نیاز به امتیاز دارای خالص
عدم محدودیت در انتخاب استان برای راه‌اندازی کسب‌وکار محدودیت عدم امکان راه‌اندازی کسب‌وکار خارج از استان کبک

مروری بر کار و زندگی در کبک

کبک یکی از استان‌های مناسب برای کار، زندگی و سرمایه‌گذاری است. این استان دارای اقتصاد پایدار و نرخ بیکاری کم است. در نتیجه محل مناسبی برای افرادی است که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند. علاوه‌بر مزایای شغلی، زندگی در کبک مزایای زیادی از جمله طبیعت زیبا، جشنواره‌های مختلف، برق ارزان قیمت و امکان ورزش‌های زمستانی را دارد. متقاضیان می‌توانند از طریق برنامه‌های مختلفی مانند برنامه نیروی کار ماهر، تجربه کاری، کارآفرینی و همچنین ویزای خوداشتغالی برای این استان اقدام کنند. اگر علاقه‌مند به کار در این استان هستید، مطالعه مطلب کار در کبک برای شما مفید خواهد بود.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *